KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14641037
nr 1464 1037
Karl Momen
(f. 1935), Sverige
Skulptur, "Metaphor: The Tree of Utah". Signerad, numrerad 16/40, daterad 1984. Höjd: 44 cm inkl stensockel
Karl Momen, svensk konstnär född 1935.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
16.000 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:26:17
24/4 19:22:19
- Klassiska
25 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska